Presoterapia

Presoterapia to zabieg drenażu limfatycznego, który wykonuje urządzenie zamiast masażysty. Jest to intensywny masaż powietrzem, podczas którego wybrane części naszego ciała poddawane są intensywnemu uciskowi.

Na pewno często zastanawiasz się co to tak naprawdę jest układ limfatyczny. Inną nazwą układu limfatycznego jest układ chłonny. W naszym ciele funkcjonuje obok układu krwionośnego właśnie układ limfatyczny. Przez naczynia włosowate, których ścianki nie są szczelne wylewa się osocze i powstają obrzęki tkanek, to właśnie układ naczyń limfatycznych – chłonnych – jak nazwa wskazuje, jest odpowiedzialny za wchłonięcie i zlikwidowanie obrzęku tkanek. W prawidłowo działającym organizmie – tak to właśnie wygląda.

Układ limfatyczny

Układ limfatyczny ma jednak wadę.

Układem krwionośnym steruje cudowna, nigdy nie męcząca się pompa – nasze serce. Układ limfatyczny nie ma pompy. Właśnie w wyniku braku pompy, układ ten czasami nie działa prawidłowo – wtedy borykamy się z obrzękami, nadmiarem wody i tak dalej.

Odpowiedzią na problemy z układem limfatycznym jest drenaż albo presoterapia.

Dlaczego sprawność układu limfatycznego jest tak ważna?

Układ limfatyczny w skrócie odpowiada za nasze zdrowie. Układ chłonny to taki trochę sprzątacz, śmietnik. Zbiera produkty uboczne na przykład zabiegów i odprowadza je do najbliższych węzłów chłonnych. Odpowiada za detoksykację naszego organizmu.

Presoterapia to DOKŁADNE OCZYSZCZENIE TKANEK Z ZALEGAJĄCYCH TOKSYN, USUWA NADMIAR WODY, ZMNIEJSZAJĄC OPUCHLIZNĘ NÓG, OBRZĘKI I CELLULIT.

Zabiegi Presoterapii można wykonywać codziennie, co 2 dzień lub w dowolnej częstotliwości. Seria zabiegów wynosi do 10 do 30 zabiegów.

Przed zabiegiem Presoterapii zawsze należy wypić szklankę wody.

PRESOTERAPIA doskonale uzupełnia działanie wszystkich zabiegów odchudzających i likwidujących cellulit. Pomaga na bieżąco usuwać produkty rozpadu tkanki tłuszczowej, dzięki czemu PRZYSPIESZA PROCES ODCHUDZANIA poprzez przyspieszenie transferu złogów tłuszczu oraz dodatkowo odżywia skórę.