Endermologia® LPG Alliance oddziałuje w trzech wymiarach na Twoje ciało:

 • Redukuje miejscowo zlokalizowaną i oporną tkankę tłuszczową
 • Wygładza cellulit
 • Ujędrnia skórę stymulując produkcję naturalnego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego

Terapia endermologie® LPG Alliance zapewnia jednoczesną redukcję tkanki tłuszczowej, wymodelowanie sylwetki, likwidację cellulitu i ujędrnienie skóry.
Endermologie® LPG Alliance to rewolucyjna, bezbolesna, bezpieczna, całkowicie naturalna, nieinwazyjna, a co najważniejsze maksymalnie skuteczna metoda ujędrniania i modelowania twarzy i ciała.

Rezultaty:

 • Działanie antycellulitowe
 • Wygładzenie skóry
 • Wyszczuplenie i modelowanie sylwetki
 • Odmładzanie
 • Poprawa jędrności skóry
 • Eliminacja toksyn z organizmu
 • Działanie terapeutyczne (obrzęki, zastoje, blizny, bóle mięśni i stawów)
 • Stymulowanie unaczynienia
 • Poprawa krążenia krwi i limfy

Endermologia jest zabiegiem opracowanym w latach 80. we Francji, przez Louisa-Paula Guitay’a. Pierwotnie endermologia była wykonywana w celu leczenia oparzeń oraz blizn. Wieloletnie stosowanie tej procedury z czasem wykazało, że jest ona również skuteczna w leczeniu celulitu. Około 90% kobiet w wieku powyżej 20 lat ma cellulit, nic więc dziwnego, że gwałtownie rośnie popularność endermologii stosowanej w medycynie estetycznej. Endermologia jest stosowana m.in. przez kosmetologów, masażystów, fizjoterapeutów, dermatologów i chirurgów plastycznych. Cellulit, czyli tzw. skórka pomarańczowa dotyczy różnych części ciała, głównie pośladków, bioder i ud. Skóra ma nierówną powierzchnię, z charakterystycznymi dołeczkami. Uważa się, że przyczyną cellulitu jest nagromadzenie komórek tkanki tłuszczowej, co prowadzi do zatrzymywania wody i toksyn.

Zasada działania

Endermologia jest procedurą polegającą na redukcji cellulitu za pomocą mechanicznego działania, przy użyciu masażu i manipulacji w obrębie tkanek. Masowanie miejsc dotkniętych cellulitem pozwala na rozbicie kompleksów tkanki tłuszczowej, wody i toksyn i ich usunięcie przez układ limfatyczny. Endermologia to procedura nieinwazyjna i jest ona pierwszą metodą leczenia cellulitu zaakceptowaną przez amerykańską Agencję Żywności i Leków. Zabieg ten poprawia także krążenie krwi, zmniejsza bóle mięśniowe, poprawia koloryt i blask skóry.

Przebieg procedury

Przed rozpoczęciem zabiegu pacjent powinien udać się na konsultację, by omówić wszelkie pojawiające się pytania oraz wybraną metodę leczenia. Zwykle zaleca się serię 6-10 zabiegów, by efekty były wyraźnie widoczne. Rezultaty 6-10 zabiegów utrzymują się przez kilka miesięcy, a 30-45 minutowy zabieg wykonywany raz na miesiąc pozwala utrzymać formę. Każdy pacjent ma nieco inne potrzeby i oczekiwania, dlatego liczba zabiegów będzie omawiana podczas konsultacji. Podczas zabiegu endermologii pacjent ma na sobie specjalny kostium. Terapeuta przesuwa  masujące urządzenie po ciele pacjenta. Masaż jest wykonywany za pomocą głowicy, która składa się z dwóch ruchomych rolek oraz komory ssącej. Pod wpływem ciśnienia, między rolki zostaje wciągnięty fałd skórny. Każdy zabieg trwa około 35-45 minut, większość pacjentów decyduje się na 2 zabiegi w tygodniu. Zabieg nie powinien być bolesny, pozwala pacjentowi się odprężyć.

Dieta i ćwiczenia a redukcja cellulitu

Zdrowa dieta i duża ilość ćwiczeń fizycznych zwykle nie wystarczają, by zlikwidować cellulit, ale złe odżywianie może pogarszać wygląd cellulitu. W celu zwalczenia cellulitu najlepiej jest więc połączyć odpowiednią dietę, wysiłek fizyczny i zabiegi endermologii.