Laser Vectus™ został stworzony w oparciu o wiele nowatorskich rozwiązań wpływających na jego wyjątkową skuteczność, bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Skuteczność technologii została potwierdzona certyfikatem FDA.
Urządzenie Vectus™ , jako jedyne na świecie, wyposażone jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™. W praktyce oznacza to, że przed zabiegiem czytnik przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Skintel™ określa poziom melaniny i na podstawie tego odczytu ustawia w urządzeniu indywidualnie dobrane parametry zabiegu. Korzyści wynikających z tego jest kilka:
• dzięki indywidualnemu doborowi energii, możemy zastosować wyższe parametry, jednak ciągle bezpieczne dla pacjenta. Zabieg jest bardziej efektywny.
• Indywidualny dobór parametrów wyklucza ryzyko poparzenia.
Na skuteczność zabiegu wpływa również opatentowana technologia Photon RecyclingSM , która polega na ponownym wykorzystaniu światła, w naturalny sposób odbijającego się od skóry. Światło, dzięki wbudowanym w głowicy lustrom, powraca , co powoduje, że impuls światła wykorzystywany jest w stu procentach radykalnie zwiększając efektywność procedury.
Komfort pacjenta zapewnia nie tylko bardzo szybkie tempo pracy lasera (dla przykładu redukcję owłosienia na plecach można wykonać w zaledwie 3 minuty!!!), ale również zastosowana w głowicy technologia Advanced Contact CoolingSM. Oznacza to, że skóra jest chłodzona przed, w trakcie i po emisji światła.
Kontaktowe chłodzenie powoduje, że wyczuwalność ciepła w trakcie zabiegu jest minimalna. Pozwala to zastosować wyższą energię w trakcie zabiegu, a tym samym w znaczący sposób zwiększyć jego skuteczność.
W 2013 roku laser diodowy Vectus™ otrzymał prestiżową nagrodę Prix de Beauty w kategorii “Odkrycie Roku”. Nagroda ta przyznawana jest w branży kosmetycznej w takich krajach, jak Niemcy, Austria, Szwajcaria i Polska.
Jak przygotować się do zabiegu żeby depilacja laserowa była jeszcze bardziej skuteczna i bezpieczna ⁉
📌 Przed zabiegiem depilacji laserowej należy pamiętać aby nie depilować obszaru poddawanego zabiegowi przez okres 4-8 tygodni za pomocą pęsety, wosku, depilatora, czy pasty cukrowej.
📌 Nie należy opalać się na słońcu i solarium, oraz nie stosować samoooplaczy i kremów brązujących przez okres 4-6 tygodni przed zabiegiem.
📌 Należy odstawić leki (antybiotyki, izotretynoina, sterydy) i zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek, skrzyp, pokrzywa) 4 tygodnie przed zabiegiem.
📌 6 miesięcy przed usuwaniem owłosienia należy zakończyć kuracje retinoidami.
📌 1-2 tygodnie przed zabiegiem depilacji laserowej nie można stosować zabiegów złuszczających.
📌W dniu zabiegu nie stosujemy kremów, balsamów oraz antyperspirantów w miejscu zabiegowym.